Gdzie najlepiej zrobić kurs na certyfikat kompetencji zawodowych?

w FAQ

Lepiej poświęcić trochę czasu na właściwy dobór odpowiedniej firmy szkoleniowej i najskuteczniejszej formuły przygotowania, niż tracić potem czas, zdrowie i pieniądze na poprawianie wyniku egzaminu.

Uczciwie powiem, że nie znam nikogo, kto zrobi to lepiej ode mnie, co nie oznacza, że takich osób nie ma, bo z pewnością są! Robię to osobiście od 2002 r.
i mogę się pochwalić przypadkami niebywałej tradycji rodzinnej, gdyż certyfikat robili u mnie ojciec, syn i wnuk. Ubolewam, że prawnuków to już chyba nie doczekam.

Zwróćcie, proszę, uwagę przy doborze firmy szkolącej na niżej przedstawione elementy, które winny Wam dać sporo do myślenia.

• Czy oferta zamieszczona jest w serwisie internetowym www z adresem własnej domeny firmowej, czy w mediach społecznościowych, bądź też na portalach reklamowych?
  • czy zamieszczone informacje o kursie obejmują kwestie najważniejsze: kto prowadzi zajęcia (wymieniony z imienia i nazwiska), jakie materiały szkoleniowe dostaniecie oraz czy trzeba za nie dodatkowo płacić?
  • czy w informacji o kursie jest coś więcej niż slogany i zakres wymaganej wiedzy na egzaminie? Zwracajcie uwagę na program kursu, metodę realizacji, liczebność grupy, posiłki itp.;
  • jakie firma posiada doświadczenie (ilość lat na rynku, ilość przeszkolonych osób) w zakresie kursów przygotowujących de egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych oraz czym się tak naprawdę zajmuje, oprócz realizacji kursów na certyfikat? Przy ofercie szkoleniowej z wielu dziedzin, kursy na certyfikat nie muszą w takim przypadku być traktowane priorytetowo;
  • jeśli zamieszczają referencje, to spójrzcie, czy są to opinie osób, które można zidentyfikować, podpisanym imieniem i nazwiskiem, czy też są sygnowane tak, jak w mediach mówi się o osobach, którym prokurator postawił zarzuty. To ostatnio dość popularna forma prezentacji;
  • pamiętajcie, że oferty najtańsze rzadko bywają najlepsze;
  • popytajcie znajomych, gdzie robili swoje kursy na certyfikat, szczególnie tych, którzy podchodzili parę razy do egzaminu; głównie pytajcie o przyczynę tego stanu rzeczy, no i oczywiście nazwę takiej firmy.